banner isbank

Antrenörlük Şartları

I.                   KADEME YARDIMCI ANTRENÖR YETİŞTİRME KURSLARINA KATILACAKLARDAN İSTENEN BELGELER

 

a)      Dilekçe (Açık Adresli, telefon ve e-posta adresi yazılı).

b)      Diploma Sureti Noter Onaylı. (Görevdeki öğretmenlerden diploma sureti yerine okullarından alacakları onaylı görev yeri belgesi istenecektir).

c)      Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden cezaları olmadığına dair yazı (aslı).

d)     Kursa katılacak adaylardan 170 TL ( 120 TL Kurs Ücreti + 30 TL Vize Ücreti + 20 TL Sporcu Lisansı Ücreti) alınacaktır.

(Kursiyerler Federasyonun İş Bankası Ankara Şubesi 4200-5930838 no’lu hesabına yatırıp dekontu il temsilciliğine teslim edeceklerdir)

e)      2 adet vesikalık fotoğraf ( Erkek kursiyerlerden sakalsız )

f)       Sağlık Raporu( Herhangi bir sağlık kurumundan alınabilir)

g)      Savcılık iyi hal kağıdı (aslı) (Görevdeki öğretmenlerden istenmeyecektir, diğer kamu kuruluşunda çalışan kursiyerler bu belgenin yerine kurumlarından görev yeri belgesi alabilirler, kamu kurumlarında çalışmayan kursiyerler mutlaka bu belgeyi almak zorundalar).

h)      Nüfus cüzdanı fotokopisi (resimli).

i)        Ulusal sporcu olanlar ulusal sporcu belgesi getireceklerdir.

j)        Satranç sporu yaptığını belgelemek (sporcu lisansı-sporcu lisansı olmayanlar önce lisans sahibi olacaklar)
II. Kademe Antrenör Yetiştirme Kurslarına Katılacaklardan İstenilen Belgeler

a)      Dilekçe (Açık Adresli).

b)      1. Kademe Yardımcı Antrenör belgesi aslı (Geçmiş dönem vizeleri eksiksiz olarak yatırılmış,).

c)      Bir eğitim öğretim dönemi, yardımcı antrenör olarak görev yaptığına dair belge. (Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda satranç dersi verdiğine dair okul müdürü tarafından onaylanmış veya bir kulüpte II. Kademe antrenörün yanında yardımcı antrenör olarak kulübün sözleşmeli antrenörü olduğununa dair belge)

d)     Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden cezaları olmadığına dair yazı (aslı).

e)      Kursa katılacak adaylardan 200,00 TL kurs 50,00 TL vize ücreti (250,00 TL ) alınacaktır. (Kursiyerler Federasyonun Ankara İş Bankası Ankara Şubesi 4200-5930838 nolu hesaba yatıracaktır).

f)       2 adet vesikalık fotoğraf ( sakalsız ve kravatlı)

Başarısız olan adayların 50 TL vize ücreti hesaplarına iade edilecektir.(Başarısız olan kursiyerler hesap&iban numaralarını içeren dilekçe vermeleri şartı ile)

(Başarılı olan kursiyerler her yıl 1 Ağustos itibari ile sezon vizelerini yaptırmak zorundadır.  • Kurs açılması ile ilgili yeter sayımız(1. kademe için) en az 30, en fazla 40'tır.Kurs süresi(1. kademe için) 30 saattir. 
  • Kursun erken bitirilmesi söz konusu değildir, bu süreye uymayan kurslar iptal edilecektir planlamanızı yaparken buna dikkat edilecektir,  kursiyerlerin toplam yarım gün devamsızlık hakkı vardır bunun dışında sağlık raporu getirmeyen kursiyerler devamsız ve başarısız sayılacaktır.
  • 3 yıl(üst üste değil toplam) vize yaptırmayan antrenörün belgesinin yönetim kurulu kararınca süresiz iptal olacaktır. Bankaya yapılan vize ödemelerinde mutlaka federasyona haber vererek sisteme işletmeleri gerekmektedir.